Varovanie

Zlyhalo načítavanie XML súboru.

Kláštor - Nižná Myšľa

Kláštor - Nižná MyšľaV obci Nižná Myšľa v tesnom susedstve  kostola sv. Mikuláša sa nachádza budova pôvodne Premonštrátskeho neskôr Jezuitského kláštora, ktorá je zapísaná do zoznamu národných kultúrnych pamiatok.

Gotický kostol - Blažice

Gotický kostol - BlažiceDominantou obce je gotický kostol, zasvätený patrónovi sv. Michalovi, ktorý bol postavený Premoštrátskym prepošstvom z Nižnej Myšle v 15. stor. V roku 1732 bol kostol v barokovom slohu obnovený a v roku 1888 regotizovaný.

Kostolík z 13. storočia - Vyšná Myšľa

Kostolík z 13. storočia  - Vyšná MyšľaJužne od obce Nižná Myšľa, už však v katastri obce Vyšná Myšľa za riekou Olšava sa nachádzajú základy sakrálnej stredovekej pamiatky - „Koscelek“. Zachovali sa tu takmer 1 meter vysoké múry, zvyšky oltárnej menzy a torzá tehlových dlážok.

Organ v kostole Mena Panny Márie - Ruskov

Organ v kostole Mena Panny Márie -  RuskovObci dominuje katolícky kostol Mena Panny Márie, ktorý bol postavený po prvej svetovej vojne na mieste starého románskeho kostolíka, ktorý pochádzal z roku 1204 a bol niekoľkokrát prestavaný a v roku 1894 bol obnovený.

Archeologické nálezisko - Blažice

Archeologické nálezisko - BlažiceArcheologický výskum v katastri obce Blažice prebiehal v rokoch 1958 – 1975 a realizovalo ho Východoslovenské múzeum v Košiciach. Odkryli sa tu časti osady najstarších roľníkov, nositeľov bukovohorskej kultúry ...

Kostol sv. Jána Nepomuckého - Haniska

Kostol sv. Jána Nepomuckého - HaniskaKostol sv. Jána Nepomuckého v Haniske je národnou kultúrnou pamiatkou. Bol postavený v roku 1656 klasicistickou prestavbou pôvodne gotickej stavby. V rokoch 1751 – 1764 boli k pôvodnej stavbe pristavané bočné kaplnky a nová veža.

Neskorobarokový kaštieľ - Geča

Neskorobarokový kaštieľ - GečaHistória a vznik neskorobarokového kaštieľa v Geči, ktorý je zaradený do zoznamu národných kultúrnych pamiatok, siaha do 17. storočia. Prvé úpravy a architektonické zásahy boli na budove vykonané v roku 1750 ...

Kostol sv. Anny - Trstené pri Hornáde

Kostol sv. Anny - Trstené pri HornádeKostol sv. Anny v Trstenom pri Hornáde pochádza z roku 1458. Jeho výstavbu financovala významná miestna rodina Cecejovcov. Svätyňa a sakristia boli postavené z kameňa. Loď kostola bola  postavená z dreva a v 17. storočí.

Kultúrne pamiatky Hornád - Slanské vrchy

contentmap_module

mas loga